ענבי טלי

 | עדכון אחרון: 23/08/2023 12:10

 

ענבי טלי הינו שם המותג שתחתיו נמכרת בארץ ובעולם, תוצרת חקלאית מ-66 משקים ממושב לכיש. 

האגודה החקלאית הוקמה בשנת 1966 על מנת לשווק את הענבים והתוצרת החקלאית של חברי האגודה ישירות למשווקים ולרשתות השיווק בארץ ובחו"ל.
הארגון החקלאי במסגרת האגודה מספק לחקלאים שירותי שיווק, רכש מרוכז, הדרכה חקלאית, סיוע ותמיכה בגידול ובפיתוח ללא מעורבות בכספי המשק הפרטי – כל יחידת משק במושב הינה עסק פרטי.

ב-1986 הוקם המותג ״ענבי טלי״ בעקבות הצורך לבדל את תוצרת חקלאיי המושב, מהיישובים השכנים. לאחר שתוצרת המושב שווקה תחת השם ״ענבי לכיש״ החלו כולם להשתמש בשם או בוואריציות דומות כגון ״ענבי חבל לכיש״. הבלבול בציבור הרחב היה רב והיה צורך שיווקי ליצור בידול ברור. 

הרצון בהתחלה היה לכנות את המותג - ״ענבי תמי״ מזן התומפסון, אך מאחר והשם ״תמי״ היה בשימוש ע״י מפעל השימורים ״פרי-זה״ בחדרה, הוחלט לשנות, ל״טלי״, ומאז הכל היסטוריה ואין דבר יותר מזוהה עם מושב לכיש מאשר ״ענבי טלי - כל עינב זהב!״

מותג ענבי טלי מזוהה בעיקר עם ענבי המאכל של מושב לכיש אך בנוסף נמכרים תחת המותג גם פירות וירקות נוספים. היקף שיווק התוצרת החקלאית תחת מותג ענבי טלי עומד על כ-25,000 טון לשנה. בנוסף לגידול הזנים המסורתיים כמו תומפסון, זני, סופריור ואחרים, מגדלים בענבי טלי באופן בלעדי בישראל, כמה זנים של חברות פיתוח וטיפוח זנים (כגון Sun World) מהגדולות בעולם. ענבים מזן סייבל, טימפסון, אוטום קריספ וסקרלוטה מגודלים אך ורק במושב לכיש ומשווקים ע"י ענבי טלי.

 

      >>  למעבר לאתר ענבי טלי

 

ענבי טלי, הפרסומת 2017ענבי טלי סיום עונת 2014 - יוצא אל האורענבי טלי: מתכון מומלץ!ענבי טלי 2023