הלב מרגיש לכיש

ותיכאן, מועדון הותיקים של לכיש

  חברי ועדת הותיכאן

  רוחלה מן (יו"ר), שאול נקש, ליאורה ברגיל-שרר, רחל בן-אברהם, איתן פאר

לצפייה בהודעות שוטפות בנושא פעילות הותיכאן - לחץ כאן

במבט היסטורי

מייסדי המושב וותיקיו, שעלו לקרקע בשנת 1955, הולכים ומתבגרים עם השנים. כדי לממש את ההון האנושי של הוותיקים, הגענו למסקנה כי יש מקום לשלב עוד ותיקים בעשייה החברתית בלכיש, להכיר את השונות ולייצר רצון לשיתוף ממקום של שווים.

לאור זאת  עלה הצורך למצוא להם מקום למפגש, שיחות, דיונים ויציאה לטיולים, עבור אלו שהפסיקו לעבוד וגם אלו שלא.

כך שבשנת 2008, התגייסו כולם להקמת מועדון הותיקים: שתי ההנהלות - החקלאית והקהילתית, בהובלת אבי דיאמנט ואח"כ נטע פאר, הקהילה עצמה, וכמובן המועצה, בראשות דני מורביה, למצוא את המקום המתאים ואת הייעוד הנכון. וכך הפך הפעוטון הישן למבנה מועדון הותיקים שלנו - הותיכאן.

אפרת כהן-מצ׳יקווה, שבדיוק חזרה ללכיש, אחרי שנים ארוכות ביפן, גוייסה למהלך והובילה את ההקמה.

חזון הותיכאן (ה״ותיק כאן״ = הותיקן או הותיכאן) הוא ליצור מקום התכנסות, שיח ושיתוף בידע ובניסיון חיים העשיר של הוותיקים.

רבים מוותיקי המושב הינם אנשי רוח ומעשה והם מהווים דוגמא ומקור השראה לכולנו, והרגשנו שאנחנו רוצים להמשיך לתת להם להוביל ולחלוק איתנו כל מה שבכוחם וביכולתם - כל עוד הם רוצים לעשות כך.

תמונות מצורפות להודעה זו:

פעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאןפעילות בותיכאן

מסמכים מצורפים להודעה זו: